Alaattin Onay isyan etti: Allah sizin belanızı verecek

Tv53 Youtube kanalından canlı olarak yayınlanan Necati Dili’nin moderatörlüğündeki Sporun Dili programında, duayen Spor Yorumcusu Alaattin Onay, Çaykur Rizespor’un sahasında tartışmalı son saniye golü ile 3-2 Galatasaray’a kaybettiği maçı değerlendirdi.

Maçın sonlarına doğru Çaykur Rizespor’un eline geçen bütün fırsatları değerlendiremediği yorumunu yapan Onay, Yeşil-Mavili ekibin mağlubiyete adeta davetiye çıkardığını belirterek, “Dedi ki Ali Palabıyık’a ben bu rakibi yenemiyorum. Atamıyorum, beceremiyorum. Galatasaray’ın da golü atacağı yoktu. Ali Palabıyık aldı eline sazı başladı çalmaya” yorumunu yaptı.

Giydiği gömlek gibi vicdanı da kararmış

Maçın son saniyelerindeki tartışmalı faul pozisyonlarını yorumlayan Onay, “Yok Rıdvan şunu demiş, Erman Toroğlu bunu demiş, Ahmet Çakar şunu demiş. Geç abi. Ben ne mi diyorum. Kemiksiz faul. Kasaptan et alırsın ya kemiksiz. Halil Dervişoğlu’nun Alberk Koç’a yaptığı net kemiksiz faul. Allah’tan kork Ali Palabıyık. Ali Palabıyık 1, yardımcı hakem 2, karşıdaki yardımcı 3, dördüncü hakem 4, üç de VAR 7, ikişer göz 14. Allah sizin belanızı verecek. Bana kimse art niyetli değil demesin. Gözü önünde oluyor pozisyon. Senin vicdanın var mı? Giydiği gömlek gibi vicdanı da kararmış.” İfadelerini kullandı.

Şener Şen'in filmini fazla seyretmişler

Alberk Koç’a yapılan faulü 7 kişinin de görmeyerek oyunun devam ettirildiğini söyleyen Onay, pozisyonun devamında Diagne’nin Bolasie’ye yaptığı hareketin omuz omuza mücadele olduğunu ve faul sayılmayabileceğini söyleyerek, “Burada faul yok. Bolasie sarı kart görmüş ya, ikinci sarıyı gör indir adamı. Bunlar kibar Feyzo. Bunlar Şener Şen’in filmini fazla seyretmişler. Dokunmuyor abi ayıp olur diye dokunmuyor.  İndir kırmızı gör. Güçlü adamsın, kuvvetli adamsın.” yorumunda bulundu.

Bir takımın kaderiyle oynuyorsun

Diagne’nin Tyler Boyd’a yaptığı hareketi değerlendirince sinirlerine hakim olamayan Onay “Allah belanızı versin” deyince Moderatör Necati Dili, o şekilde söylememesi konusunda Onay’ı uyardı. Onay bu kez “Ne diyeyim. Buna ne diyeceğim. Eğer bunu yapıyorsan Allah belanı verecek diyeceğim tabii, başka ne diyeceğim. Çok iyi yaptın mı diyeyim, alkışlayayım mı bunu? Bir takımın kaderiyle oynuyorsun. Diagne faulün daniskasını yapıyor. Bu kadar bizim hakkımızı yiyen, bizi cehennemin içine sokan, kazanın içine sokan, ateşler gibi yakan, sabaha kadar bizi uyutmayan bu adama ben ne diyeyim şimdi?" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum